Niesłyszący

Klub Sportowy LKS "GRÓD"- Wiślica

Data założenia klubu - 1948 r.
Barwy : zielono-białe.

Jednym z pierwszych założycieli i prezesem klubu był wielki entuzjasta sportu Pan Romuald Stoczkiewicz. Później w prowadzeniu klubu, aż do połowy lat 70-tych, pomagał mu inny fanatyk futbolu Pan Edmund Misiakiewicz.

Klub w zasadzie od początku był jednosekcyjny - królowała piłka nożna, z wyjątkiem lat 70-tych kiedy funkcjonowała również sekcja tenisa stołowego.
Największe sukcesy klubu przypadają na lata 1977-80, kiedy jego prezesem był Pan Zygmunt Kula, a wieloletnim kapitanem i dobrym duchem drużyny Marian Madej. W tym okresie do drużyny powrócił jego wychowanek i najlepszy zawodnik Zdzisław Kocieliński, który przez kilka lat występował w II ligowym SHL Kielce, gdzie był jednym z najskuteczniejszych napastników.

W sezonie 1977-78 skazana z góry na klęskę A - klasowa drużyna Grodu po pasjonującym meczu przegrała 1:2 w półfinale wojewódzkim pucharu Polski z ówczesną czołową drużyną II ligi - Błękitnymi Kielce.

Kolejny sezon 1978-79 to pasmo sukcesów zespołu Grodu i awans do klasy okręgowej po zwycięstwach nad odwiecznymi rywalami Zenitem Chmielnik, Victorią Skalbmierz i Bucowią Bukowa. Należy przy tym przypomnieć, że był to odpowiednik obecnej IV ligi, a występowały w niej takie drużyny jak np.: Neptun Końskie, Naprzód Jędrzejów, Hetman Włoszczowa, czy Orlicz Suchedniów , a lokalny rywal AKS Busko Zdrój grało wtedy w klasie B, a aktualnie w  IV lidze.

W kolejnym sezonie drużyna Grodu zajmuje w rozgrywkach klasy okręgowej 8 miejsce, jednak jest to równoznaczne ze spadkiem z tej klasy rozgrywek w związku z reorganizacją jaka przeprowadził kielecki OZPN.
W tym okresie w drużynie Gród trenowało ponad 100 zawodników w 5 drużynach : 2 seniorów, juniorów, juniorów młodszych i trampkarzy.

Obecnie drużyna Grodu występuje w klasie A, a prezesem klubu jest Pan Ryszard Grzywna. Od kilku sezonów jest jedną z czołowych drużyn tej klasy rozgrywek jak na razie bezskutecznie walczącą o awans do  klasy Okręgowej.

Głównym i praktycznie jedynym poważniejszym sponsorem klubu jest Urząd Miasta i Gminy w Wiślicy z Burmistrzem Miasta i Gminy Panem Jarosławem Jaworskim.

Prezes : Rafał Jasiński
Kierownik drużyny :

Trener : Przemysław Gruchała.

Drużyna przygotowania do sezonu 2012/2013 rozpoczęła 5 lipca br.. Utworzono młodą drużynę trampkarzy rekrutującą się głównie z uczniów gimnazjum w Wiślicy, która w obecnym sezonie będzie brała udział w rozgrywkach grupy trampkarzy starszych.

W klubie postawiono na młodzież w własnych wychowanków w związku z czym satysfakcjonuje nas miejsce w czołówce drużyn klasy A

Skład zespołu :RUNDA 2012 / 2013

Bramkarze: Marcin Czaja (Zenit Chmielnik), Paweł Dygas (KORONA Kielce), Gabor Sarnecki(MKS Busko), Mateusz Borkowski (wych.)

Obrońcy: Wojciech Gruchała (wych.), Mateusz Zoch (MKS Busko), Łukasz Kucharski (wych), Kamil Szywała (wych.), Dawid Jałocha (MKS Busko), Kamil Lozia (Cukrownik Chybie), Michał Nowak (wych.), Łukasz Madej (wych), Andrzej Szlema.

Pomocnicy: Arkadiusz Rechowicz (Nida Pińczów), Grzegorz Muszyński (KORONA Kielce), Tomasz Biskup( wych), Tomasz Kochanski,(wych), Mateusz Stepień (wych.), Grzegorz Jaworski (KORONA Kielce), Krystian Mikrut(wych.), Marcin Majcher (Wych), Rafał Prędki (MKS Zdrój Busko), Adrian Cholewa (wych)

Napastnicy: Robert Rosołowski (ZENIT Chmielnik), Patryk Klepacz( wych), Paweł Walasek (wych.), Kamil Szcześniak (wych.), Szymon Mącznik (wych.), Mateusz Kądzielski (wych)

LUDOWY  KLUB SPORTOWY  " GRÓD "  WIŚLICA

Ul. OKOPOWA  8

28 - 160  WIŚLICA 

 PRZEMYSŁAW GRUCHAŁA    TRENER     --- 606 706 382

RAFAŁ JASIŃSKI    -- PREZES KLUBU  --

 tel. fax:

www.grod.futbolowo.pl