Informujemy, że dnia 27.05.2022 r. (piątek) o godz.13.00 w  budynku Urzędu Miasta i Gminy Wiślica, ul. Władysława Łokietka 2, odbędzie się LIV Sesja Rady Miejskiej w Wiślicy. Serdecznie zapraszamy.

Niesłyszący

Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

W uroczystych obchodach 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  w Wiślicy udział wzięli przedstawiciele władz ,radni miejscy, delegacje oraz mieszkańcy.  Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice NNMP. Następnie uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych, strażaków, uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz przedstawicieli ministra M. Cieślaka przemaszerowali pod Pomnik Terroru Hitlerowskiego w Wiślicy, gdzie delegacje  złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Uczniowie ZSP przygotowali  część artystyczną na której m.in. śpiewano pieśni patriotyczne. Na koniec odbył się koncert orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślicy.